הספרים

שלנו

 

סדרת "הגיע הזמן"

 

(הוצאת "ראש יהודי") – סדרה בת 8 ספרים (לבנתיים), על עזריאל כבש-הזמן המדבר, המבוססת בגדול על חגי ישראל, בחיבור אקטואלי מאוד בין העוצמות של סיפורי וניסי העבר לחיי היומיום שלנו כאן במדינת ישראל שלנו, עם כל היופי והבלאגנים שבה.

 

הדמויות חוות על בשרם את סערות העבר היהודי ומוצאות תשובות והשראה להתמודדויות האישיות שלהם בהווה, עם מבט מלא תקווה לעתיד. 

 

בחסדי הבורא, זכינו להוציא עד היום 23 ספרים באורך מלא.

נצחון האמונה

באמצע מעבר-דירה, נופל על משפחת יום-טוב כבש מדבר בשם עזריאל, העושה דילוגים משונים בזמן. כששלושה מילדיהם מצטרפים אליו בטעות, ונתקעים בתקופת בית שני, מול צבא יווני עויין, על שאר המשפחה לנסות למצוא דרך לעבור אלפיים שנה אחורה בעצמם על-מנת להצילם. הם חווים בעצמם את הניסים , נלחמים ביוונים, ועל הדרך לומדים על ערכים, אמונה, תפילה, על עוצמת המשפחה היהודית, ועל איך להתמודד עם המציאות הפתאומית של כבש... שפשוט לא מפסיק לקשקש...

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבת תורה

לאחר שמשפחת יום טוב חוותה הרפתקאה יוצאת דופן וחזרה אחורה לתקופת המכבים על-ידי עזריאל, הכבש המדבר,היא מתכוננת לחגוג את כניסת חובב לעול המצוות. אך לחובב, חתן בר-המצווה, לא מתאים כל-כך לעסוק בקריאת התורה עכשיו, או במשמעות הרוחנית של המעמד.   וכך, ימים מספר לפני חגיגת הבר-מצווה, הוא לוקח את חובב ומשפחתו לעוד מסע מרתק ומרומם אל העבר.משפחת יום טוב נזרקת אחורה, אל דור המדבר ואל תקופת המקדש, ומנסה למצוא תשובות - כל אחד לשאלותיו.

הקרב על המקדש

חובַב בן ה13- משוכנע שהוא עלה על הרעיון המושלם איך להציל את עם ישראל- ועל הדרך, את כל העולם כולו- מכל המלחמות, המחלוקות, הבלבולים והבלאגנים, ולהביא את הגאולה והשלום לעולם באופן מיידי. כל מה שנדרש למבצע הקטן והפשוט הזה, זה כבשֹׁ מְדבר שיוכל להקפיץ אותו ואת אחיותיו 2400 שנה אחורה, אישור הורים, כּבֶּל מאריך, ושקית במבה לדרך - וכל הצרות של עם ישראל ייעלמו לנצח. באישון לילה,  יוצאים חובב, עזריאל הכבש, שי החייל המצטיין, שֹרַי השמיניסטית הלחוצה, אדוה בת ה4-, ועוד כמה נספחים של הרגע האחרון לכיוון שושן, בירת הממלכה הפרסית, להביא לציון גואל סוף סוף, שיעשה פה קצת סדר... הבעיה היא, שגם התכניות המבריקות ביותר... נוטות להסתבך... סיפור מגילת אסתר מהזווית הירושלמית, הפרסית והמודרנית.

רגע האמת

כשאדוה, בת הארבע ושור הצעצוע שלה, חומוס, מוצאים את עצמם בלילה אחד, לבדם בלב ים סוער- ההורים חגי, חגית, שי החייל, שָֹרַי, חובב ובלומוס לוקחים נשימה עמוקה וצוללים לתוך סבך הדורות, להרפתקאה מסוג אחר לגמרי. מה שמתחיל כמשימת הצלה - בין הסיפון הסוער של יונה הנביא, צוקי המדבר של ערבות מואב על ירדן יריחו, וטירות הענק של ממלכת אשור הקדומה- הופך למסע מופלא לעולם התפילה והמקום שהוא תופס בחיינו.

יוצאים לחופש

רק ללילה אחד בשנה משפחת יומטוב מנסה להיות כמו כל משפחה אחרת. כל השנה כולה, עזריאל, כבש הזמן המתגורר איתם, מקפיץ את ילדיה למסעות לא-מתוכננים במעמקי העבר היהודי. אך לקראת ליל הסדר, הלילה הקסום והעוצמתי בשנה, עזריאל מצוּוה להשאר בחדרו, מחוץ לתחום, ולהבטיח את הִשארותם של כל בני המשפחה כאן בהווה. וכשזה לא בדיוק עובד,  חגי, חגית, שי - מפקד הטירונים הטרי, שָֹרַי - בת השירות החדשה, חובב וכל השאר מוצאים את עצמם בתוך סערת השעבוד במצרים. תוך כדי נסיונות הפיכה, משימת ריגול סודית בתוך ארמונו של פרעה ומפגשים מחודשים עם פרצופים מהעבר, הם מגלים שיציאת מצרים זה לא רק מה שמצוייר להם בהגדות, זה סיפור חי ועכשווי שנוגע לכל העם שלנו תמיד, וגם לחיים של כל אחד מאיתנו, בכל דור ודור... עד רמת הסמארטפון שבכיס.

המסע המופלא הביתה

באמצע טקס צבאי מפואר, עזריאל כבש הזמן המדבר מעלים בטעות לא רק את משפחת יומטוב, אלא גם עשרות ישראלים תמימים מהקהל, ומפזר אותם בנקודות שונות בעבר. לא די בזה שחובב, שי, אדווה וכל השאר צריכים להתמודד עם הישרדות במעמקי הגלות האירופאית, אתגרי העלייה הראשונה ומשמיות מחתרתיות גורליות לקראת הכרזת המדינה – יש להם לא מעט "טרמפיסטים" שלא בדיוק משתפים פעולה. במסע מרתק, הם נחשפים לסודות העמוקים שמאחורי הקמת מדינת ישראל , ומגלים התסכלות מולפאה וחדשה על הנס הזה שקוראים לו – השגרה שלנו.

עיר הזהב

כשבמאי קולנוע איטלקי חוטף את עזריאל הכבש המדבר באמצע פיקניק משפחתי בעיר העתיקה בירושלים, ונעלם אתו למעמקי ההיסטוריה, משפחת יומטוב יוצאת למשימת חילוץ חדשה. כדי כדי חיפושים נרחבים בין התקופות ומרדפים דרמטיים, הם נסחפים אל תוך המתחים והניסים של מלחמת ששת הימים, מסתבכים עם מלכת שבא הקדומה, ומגלים איך נראית גאולה שלמה, בעבר ובעתיד הקרוב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השלב הבא

שבת גיבוש משפחתית הופכת לעוד פלונטר רב-דורי, רק שהפעם התזמון - שבועיים לפני החתונה המיוחלת של שי הקצין ואוׁדי - מוסיף רובד נוסף לבלגן. החתן והכלב המיודעים, ביחד עם שאר בני משפחת יומטוב, מוצאים את עצמם מתרוצצים בין ענקים בחטא המרגלים, נדחפים לקרבות עם גלית הפלישתי, מבצעים משימות ריגול סודיות עבור יהושע בן נון ובעיקר, נלחמים על האמונה.

 

המסע שלהם הפעם שופך אור חדש על המציאות של ימינו במדינת ישראל האהובה שלנו כל כך והמבולבלת כל כך...

 

 

 

שבת גיבוש משפחתית הופכת לעוד פלונטר רב-דורי, רק שהפעם התזמון - שבועיים לפני החתונה המיוחלת של שי הקצין ואוׁדי - מוסיף רובד נוסף לבלגן. החתן והכלב המיודעים, ביחד עם שאר בני משפחת יומטוב, מוצאים את עצמם מתרוצצים בין ענקים בחטא המרגלים, נדחפים לקרבות עם גלית הפלישתי, מבצעים משימות ריגול סודיות עבור יהושע בן נון ובעיקר, נלחמים על האמונה.

 

המסע שלהם הפעם שופך אור חדש על המציאות של ימינו במדינת ישראל האהובה שלנו כל כך והמבולבלת כל כך...

סדרת "אביהם של ילדי ישראל"

חלקים  א, ב, ג

(בהוצאת "דרכי הוראה לרבנים"/"ספריית בית אל")

אוסף סיפורים בקומיקס על הרב הראשי לישראל הרב מרדכי אליהו זצ"ל, כילד, כגדול תורה, כמנהיג עצום של כל ישראל באשר הם בארץ ובחו"ל, וכבעל-מידות מופלאות שכולנו יכולים ללמוד מהם ולגדול לאורם.

סדרת "מאורי האש" - סניגורם של ישראל

 

אוסף סיפורים מופלאים על אחד מהדמויות האהובות ביותר בעם ישראל, רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, האיש שמצד אחד הכריע מלאכים בדיונים של בית הדין של מעלה, ומאידך שפע אהבה ולימוד זכות על כל אחד.

סדרת "מאורי האש" - האחים הקדושים

אוסף סיפורים מעוררי-השארה מתוך מסע חייהם של רבי אלימלך מליזענסק ורבי זושא מאניפולי - אחים, שותפים, ומחוללי ניסים שסבבו בעולם והביאו תקוה, תיקון וברכה בכל מקום שדרכה רגלם, בפשטות ובתמימות.

סדרת "מאורי האש" - בעל התניא

אוסף סיפורים בקומיקס על חייו הסוערים והפלאיים של האדמו"ר הזקן, רבי שניאור זלמן מליאדי, מחבר ספר ה"תניא ומנהיג עצום שייסד את חסידות חב"ד והטווה לנו כלים מעשיים שעונים על כל שאלות החיים לדורי-דורות, עד לימינו.

"הדרך הארוכה-קצרה" חלק א'

(בהוצאת "מעיינותיך") – קומיקסים לאור ספר התניא. עמית בונן נפגש עם הנפש הבהמית שלו בצורת בופאלו מצחיק ונודניק בשם באפל, ולומד איך מתמודדים עם הצדדים האפלים שבתוכנו ואיך מתחזקים, מתגברים וממצים את חיינו באופן מירבי לעבודת ה', עם הלב ועם כל הזדמנות ביום-יום.

 

"הדרך הארוכה קצרה" חלק ב'

 

עמית בונן ממשיך להתמודד עם באפל, ה"נפש הבהמית" שלו ביום-יום, והפעם לומד את נשקו המרכזי ואיך מנצלים אותו כדי לנצח במלחמת החיים. מדריך מעשי מאוד איך לנצח את העצבות והדיכאון ולהעריך מחדש את חיינו כיהודים.

 

ספר המצוות לרמב"ם- יומן החמ"ד

(משווק גם בשם "המסע מופלא של עוז והדר")

(בהוצאת "הרמב"ם היומי") (2 כרכים) – כל ספר המצוות לרמב"ם בקומיקסים קצרים ובהירים. דרך מופלאה וייחודית להקיף את כל חלקי התורה שבכתב ובע"פ בצורה כיפית ומותאמת לילדים ולכולנו. כל הקומיקסים עברו את הגהתו המדוייקת של הרב אבי גיסר שליט"א, ראש החמ"ד.

"מפגש הפ"ש

(בהוצאת "ראש יהודי")– אוסף דברי תורה על כל פרשיות השבוע וחגי ישראל, מועבדים לקומיקס. חווית לימוד חידושי התורה של גדולי ישראל מהעבר והווה, בצורה קלילה, מצחיקה אך עמוקה...

הגדה של פסח

אביהם של ילדי ישראל, ליל הסדר עם הרב מרדכי אליהו זצ"ל. דברי תורה של הרב אליהו זצ"ל על ההגדה, נוסח ההגדה בשלמות, וכמובן שזור בסיפורים בקומיקס מחיי הרב.

"ושבתה הארץ"

שלושה אחים מוצאים מפת אוצר, ויוצאים למשימה נועזת שמתגלגלת למבצע הצלה נועז. לאורך כל הדרך מלווה אותם דמותו של הרב אליהו, ששולחת להם רמזים שיובילו אותם לפתרון התעלומה – דרך הלכות השמיטה. זהו קומיקס עלילתי וספר הלכות לילדים. הרפתקה מותחת משולבת בהסברים קלילים ובהירים על דיני השמיטה בשדה ובבית. התוצאה היא ספר מרתק, משעשע וגם מקנה ידע הלכתי, לאור פסקי הרב מרדכי אליהו זצ"ל. ספר זה הוא חלק מסדרת "אביהם של ילדי ישראל", המפגיש את הילדים עם דמותו של הרב אליהו, וכעת גם עם פסקיו ההלכתיים.  

"לכבוד שבת קודש"

שלושה אחים באים לשבת אצל סבא וסבתא עם כל בני דודיהם, אך לאט לאט השבת השלווה והנעימה הופכת להרפתקה מותחת. אירועים מסתוריים מתרחשים בבית, ובמרכזם היעלמותם הפתאומית של הגביע, הסידור ושאר אביזרי השבת של סבא, מתלמידיו של הרב אליהו זצ"ל. הילדים חוקרים את התעלומה עד לפתרונה המפתיע, כשבדרך הם שומעים סיפורים על מנהגי השבת של הרב אליהו.  זהו קומיקס עלילתי וספר הלכות לילדים. עלילה מרתקת, בעלת מסר חשוב על כוחה של מצוות השבת, משולבת בהסברים קלילים על הלכות שבת ובסיפורים על דמותו של הרב אליהו זצ"ל.

נתנאל ובתאל אפשטיין